הדרך שלנו

בלב השרון, בסביבה שקטה וירוקה נמצא בית שקלא וטריא. שקלא וטריא הוקמה ב- 2010 כמרכז חדשני להכשרה וליווי של ארגונים ואנשים בניהול והתנהלות במציאות מאתגרת דרך העברת הרצאות,סדנאות וליוויים אישיים בארץ ובעולם. המרכז מוביל את תוכנית ההכשרה הרב תחומית הייחודית והבלעדית Negotiation Specialist Program NSP להתמחות במקצוע של ייעוץ וליווי מו"מ.

את המתודולוגיה והאני מאמין של שקלא וטריא שהיא הדרך שלנו – ׳שיטת צור׳ – פיתח וניסח עו״ד מיכאל צור, מייסד שקלא וטריא.

במה אנחנו מאמינים?

  • שמשא ומתן הוא מקצוע בפני עצמו, עם מתודולוגיה ברורה, פרקטיקה וקוד אתי.
  • שערכים של צניעות, כבוד לאחר ושקיפות מקדמים את המשא ומתן.
  • שהרגש הוא המניע המרכזי בהתנהלות הבינאישית ובאופן קבלת ההחלטות ושבלי אמון לא יקרה כלום ומכאן שיש חשיבות לבניית מערכת יחסים.
  • שעולם המשא ומתן עוסק בחיסכון ובשימוש מושכל במשאבים העומדים לרשותנו.
  • שמשא ומתן הוא למעשה "תהליך למידה" המבוסס על סקרנות, שאלת שאלות והקשבה פעילה.
  • שעל מנת להשפיע על תוצאות המשא ומתן יש להתמקד בבניית תהליך ואופן ניהולו.
  • שכל התנהלות ואינטראקציה שאנו מצויים בה משפיעה על המוניטין שלנו ושמנו הטוב.
  • שיש לנהל משא ומתן מתוך מחשבה על ״היום שאחרי״.

הצוות שלנו
Those who can do- teach
מרצים, מנחים ובוגרי האקדמיה של שקלא וטריא מגיעים מתוך אמונה עמוקה שאומרת "שמי שיכול לעשות – יכול ללמד". המכנה המשותף שמחבר בינינו הוא הסקרנות והערכה לבני אדם באשר הם.
מארג מגוון מהארץ ומחו"ל של יועצים מומחים בליווי והכשרה של אנשים וארגונים במצבים מורכבים של קבלת החלטות, משא ומתן, תהליכי שינוי ומשבר. מתוך אמונה בהטרוגניות והעוצמה שבשונות, אנו מגיעים מתחומי עשיה מגוונים: ניהול בכיר, חוק ומשפט, פיננסים, טכנולוגיה, ייעוץ ארגוני , ניהול הון אנושי, נדל"ן, גישור, תעשיה,חברות הזנק, יזמות ועוד.

Let Us Never Negotiate Out of Fear. But let Us Never Fear to Negotiate

הזכרו בפעם האחרונה, בה רציתם להשיג משהו – הסכם מסחרי, שיפור תנאי העסקה, רתימת המורה של הילד, עם בן הזוג…. ושאלו את עצמכם:
האם התכוננתם? 
האם השגתם מה שרציתם? 
מה המחיר הרגשי שהאירוע גבה מכם?

אנו קמים בבוקר למציאות מאתגרת מרובת קונפליקטים, שינויים מתמידים, חוסר ודאות, הצפת מידע ופוגשים אנשים שמטילים ספק בכל דבר. מוצאים את עצמנו עסוקים בהתקלות וכיבוי שריפות במהלך כל היום. אם בעבר אנשים רבים היו "קצרי פתיל", היום כמעט כולם "נטולי פתיל". מצפים מאיתנו להגיב מהר, להגיב קצר, להגיב מדויק ונדמה שכל מה שמעניין היא "השורה התחתונה". דומה שהמציאות מכתיבה ומנתבת באופן שכל רצוננו הוא להתגבר על נסיבות היום וההתקלות שנראות כבלתי נמנעות.

אפשר לנהל ולהתנהל בדרך ובאופן שיאפשרו להפוך ממובל למוביל.

אנו מובילים דרך ייחודית בה מנהלים את התהליך מתוך מחשבה על ״היום שאחרי״. אנו רוצים לעבור מ"לנסות לשכנע ולהשפיע" במשא ומתן ל"שיחת למידה הדדית" מבוססת שאלת שאלות".
הדרך שלנו פותחה וגובשה לכדי שיטה סדורה – ׳שיטת צור׳, על ידי מייסד שקלא וטריא, עו״ד מיכאל צור, במשך למעלה מ-30 שנה. השיטה מבוססת על תובנות של ארבעה זוכי פרס נובל, ג'ון פורבס נאש, דניאל כהנמן, עמוס טברסקי וישראל אומן , שהוכיחו במחקר ארוך שנים, שהאמוציונל שולט ברציונל- הרגש הוא המניע המרכזי בהתנהלות הבינאישית ובאופן קבלת ההחלטות.
״שיטת צור״ מבוססת על העובדה שהמשא ומתן מתנהל בראשו של השותף שלנו ומכאן שעלינו להתבסס על סקרנות, צניעות, שהייה באי נוחות, העצמת האחר ובניית מערכת יחסים.
אימוץ השיטה עבור רבים הוא שינוי משמעותי, שמחייב הכרת תכנים חדשים יחד עם שלב יישומי על פי מודל AKA – Awareness, Knowledge, Ability: פיתוח מודעות, חשיבה מתודולוגית וחיזוק מיומנויות יוצרת תחושת מסוגלות. הקוד מתבצע דרך תוכנית מותאמת אישית המשלבת בין הרצאות, סדנאות ומפגשי ליווי פרטניים.

שקלא וטריא מנחילה את השיטה במספר אפיקים הן ארגוניים והן פרטניים:

שקלא Academy במסגרתה מוצעים מספר אפיקי למידה, הכשרה והתמחות כולל תוכנית הדגל הייחודית והבלעדית NSP המכשירה את הבוגרים ללוות אחרים בתהליכי ושלבי המשא ומתן.

שקלא Business ממוקדת במתן פתרונות למגזר העסקי באמצעות תוכניות NBP כולל ליווי, סדנאות והרצאות בהתאמה אישית לצורכי הלקוח מרמת החברה, בעלי מניות, דירקטוריון, חברי הנהלה, מנהלים ועובדים

שקלא Social פונה למגזר החברתי ומציעה תוכניות ליווי, הכשרה והעצמה בתחומי החינוך, הנהגה, ישובים וקהילות, משפחות ועמותות.

אנו מאמינים שארגונים ואנשים, שיאמצו את ״שיטת צור״ כדרך חיים ויהפכו אותה ל"טבע שני״, ישפרו את התוצאות ויגדילו את שיעור ההצלחות שלהם תוך חסכון במשאבים. כל זאת יתרחש באופן שיאפשר להם לחיות בשלום עם עצמם והשותפים למשא ומתן בתוך סביבה דינמית, תובענית ומשתנה.
רוצים לשמוע עוד על הדרך שלנו וכיצד תוכלו ליישמה בארגון או אף לרכוש אותה כמקצוע?

מוזמנים לדבר אתנו ונשמח להפגש ולהתאים את התוכנית הייעודית שלכם.

בואו נדבר