NBP

Negotiation Business Programs

 תוכניות הכשרה למשא ומתן Tailor Made לצורכי הארגון

אנו נדרשים להתמודד יום יום עם מצבים בהם פועלים עלינו כוחות חיצוניים אשר השליטה שלנו עליהם  מוגבלת. שינוי נתונים מהיר וחוסר וודאות עלולים לגרום נזקים למערכות יחסים עם עובדים, קולגות, הנהלה, לקוחות וספקים. אופן וטיב קבלת ההחלטות בזמנים אלה הינו קריטי.
המציאות מחייבת אותנו לשהות פעמים רבות באזורי אי הנוחות שלנו.

ניהול משא ומתן במצבי לחץ מחייב מתודה לאיסוף ווידוא הנתונים והתאמתם למצב הנתון. עלינו להיות מסוגלים לתקף את המסקנות אליהן הגענו ואת ההחלטות שקיבלנו. בנוסף, אנו נדרשים יותר ויותר לחשיבה יצירתית בנוגע לקבלת מידע עדכני על לקוחות ועובדים לפי העניין ובחירת דרכי פעולה אופטימליות בדגש על ההשלכות של 'היום שאחרי'.

שקלא וטריא מאמינה שיש להתאים את תכנית ההכשרה למשא ומתן לצרכים ו"כאבי הבטן" בארגון, היחידה והאנשים שנמצאים בה.

עיקרי תוכנית NBP

Tailor Made – הבניה והתאמה מלאה בתכנים ואופן העברתם על פי הצרכים של הארגון וקהל היעד.

שקלא LAB – לימוד חוויתי במרחב בטוח של מתודולוגיות פרקטיות וחדשניות תוך שילוב המשתתפים בסימולציות, משחקי תפקידים ומקרים מחיי היום יום שלהם.

Keep it short, smart and simple – KISSS Concept  דגש על יישום פשוט, מדויק ובהיר 

Second Nature -ליווי אישי לצורך הטמעת התכנים והפיכתם להרגל.

מודל AKA

ההתאמה (Tailor Made) מתבצעת על-פי תפיסות וגישות חדשניות לניהול והתנהלות במצבי משא ומתן לפי מודל AKA -Awareness, Knowledge, Ability. השילוב בין שלושת המרכיבים: מודעות, מיומנויות ותחושת מסוגלות – ייצור, לתפיסתנו, את האפקט המשמעותי הן ברמה הארגונית והן ברמה האישית בהטמעת המיומנויות והמתודות והפיכתן ל'טבע שני'.

מגוון של הרצאות חשיפה בתחומי הידע של מקצועות המשא ומתן וקבלת ההחלטות להעשרת דרכי הפעולה ואפשרויות הגישה הניהולית והארגונית. החשיפה לתכנים אלה מייצרת מודעות לדרכי הפעולה החלופיות במצבים משתנים ומורכבים ומהווה את הבסיס עליו נבנים השלבים הבאים.

סדנאות המותאמות לצורכי הלקוח (Tailor Made). מטרת הסדנאות להכשיר את הארגון באמצעות תהליך שאנו קוראים לו שקלא LAB, בו ההתנסות היא חווייתית ובמרחב בטוח ״מעבדה", בו קיימת אפשרות לטעות, להכשל ולהתנסות בפעם השניה. שקלא LAB מאפשרת למידה והתנסות בכלים עדכניים יחד עם הטמעתם והפיכתם לטבע שני. 

ליווי פרטני למנהלים.ות בכירים ע״י  מלווים מומחים המוסמכים מטעם שקלא וטריא במקצועות המשא ומתן שמוזמנים אד הוק ולפי צורך ללוות מנהלים.ות הזקוקים לליווי ותמיכה במצבי משא ומתן מורכבים ותהליכי קבלת החלטות. מטרת תהליך הייעוץ להכשיר ולהעצים את מיומנויותיהם של המנהלים.ות לנהל עצמם ואת שותפיהם לקראת, תוך כדי ולאחר תהליך המשא ומתן.

דוגמא לתוכנית NBP מותאמת אישית לצורכי לקוח

הצורך הארגוני: איך למצב את עצמי במשא ומתן?
מבנה התוכנית: שלוש סדנאות + ליווי אישי

על המרצים והמנחים בתוכנית NBP

הסדנאות מועברות על ידי מנחים מקצועיים שהם בוגרי האקדמיה של שקלא וטריא או אנשים שמלווים את עו״ד מיכאל צור שנים רבות ומגיעים מתוך אמונה עמוקה שאומרת ש"מי שיכול לעשות – יכול ללמד". המכנה המשותף שמחבר ביניהם הוא הסקרנות ואהבה לבני אדם. מארג מגוון מהארץ ומחו"ל של יועצים מומחים בהדרכה וליווי אנשים וארגונים במצבים מורכבים של קבלת החלטות, משא ומתן, תהליכי שינוי ומשבר. 

מתוך אמונה בהטרוגניות והעוצמה שבשונות, המנחים מגיעים מתחומי עשיה מגוונים: ניהול בכיר, חוק ומשפט, פיננסים, טכנולוגיה, ייעוץ ארגוני, ניהול הון אנושי, נדל"ן, גישור ועוד.

מה מדווחים ארגונים ואנשים שעברו את התוכנית:

  • שיפור בהגעה ליעדים תוך חיסכון משמעותי במשאבים כלכליים ורגשיים.
  • תחושה גבוהה של מסוגלות לזהות, לנהל ולהתנהל במצבים מאתגרים.
  • חיזוק מערכות יחסים בעבודה ובבית.

לקוחות מספרים

במהלך שנת 2015 התקיים קורס משא ומתן של שבעה חודשים במחלקת הלקוחות האסטרטגיים של לאומי קארד במטרה לשדרג את יכולות ההכנה למשא ומתן עם הלקוחות וייעול התהליך.
התוכנית כללה ליווי אישי של מנהלי המכירות ומפגשים קבוצתיים בהם בוצע תרגול והרחבה של התכנים המרכזיים.
התוכנית הסתיימה בהצלחה וניתן היה לראות את פירותיה במהלך השנים הבאות.

ניר נוסבאום, לאומי קארד (MAX), סמנכ״ל אגף לקוחות עסקיים

לקוחות מספרים

מזה מס׳ שנים שעו״ד מיכאל צור משקלא וטריא מלווה את חברתינו במסגרת פעילותה. עו"ד צור העביר מספר הרצאות לגורמים מקצועיים בחברה בכל הקשור לניהול מו״מ ופתרון קונפליקטים. לאחרונה, נדרשה נת״ע להליך מורכב ומסובך המחייב רגישות ונחישות לצורך ביצוע פרויקט לאומי. מיכאל וצוותו נרתמו תוך זמן קצר והרכיבו עבורנו תכנית אסטרטגית, תפורה לפי מידה, שחלשה על כלל הדיסציפלינות הרלוונטיות להליך, הן מבחינה טקטית, והן מבחינה תקשורתית ורגשית. בסיום ההליך ובליווי אישי של מיכאל והצוות המיוחד של שקלא וטריא, צלחנו בהצלחה את המהלך המורכב לשביעות רצון כל הצדדים.

עו״ד ענבל קנקה, מנהלת אגף מקרקעין, חברת נת״ע

לקוחות מספרים

סדנאות המו״מ בשקלא הן כלי בסיסי, ייחודי והכרחי לכל עובד בארגון. בשעה שלא כל עובד זקוק לכישורים טכניים, שיווקיים או פיננסים – הרי שכולם זקוקים לכישורים בינאישיים.
במציאות של היום, חברות על עובדיהן פועלות בתנאי לחץ, בפרט בתעשיית ההייטק והסטארטאפ – ורובם ככולם לא נחשפו למתודולוגיות התנהלות נכונה ברמה הבינאישית. רובינו מתנהלים בצורה אינסטינקטיבית – אינטואיטיבית, מה שגורם לנזקים ארגוניים.
הכישורים שמעניקות הסדנאות בשקלא וטריא נותנות מענה מדויק להתנהלות הזאת וחוסכות עוגמת נפש רבה לכל חתך הארגון – מנהלים כעובדים ועד ספקים ולקוחות.
ממליץ בכל פה לקחת את העובדים שלכם לסדנאות בשקלא וטריא – לתרגל וליישם בשטח!

אוהד שקד, ThinkUp, מנכ״ל

לקוחות מספרים

עו״ד מיכאל צור משקלא וטריא, מנחה ומרצה שעושה אינטגרציה בין ידע אקדמי, חוכמת המעשה והחיבור האנושי לקהל – בצורה הטובה ביותר. משתתפים לא שוכחים אותו ואת דבריו ויש סיבה לכך – מיכאל שולט באופן ובתוכן, בתהליך ובתוצאה, בהומור וברצינות – ובמדויק.
אנו עובדים יחד מזה שנים רבות ומיכאל מתאים עצמו לכל דרג ועיסוק.

לילך איש-שלום, יחידת הפיתוח הארגוני, אלביט מערכות

לקוחות מספרים

התוכנית של שקלא וטריא היא priceless: משנה לגמרי את המיינדסט בכל הנוגע לתקשורת בין אנשים, מעניקה כלים ומתודולוגיות פרקטיות ליישום בכל אינטראקציה בין אישית מורכבת ויכולת להתמודד עם סיטואציות שעל פניו נתפסות כבלתי ניתנות לפתרון- ולהוציא את כלל השותפים עם תחושה של הישג ויכולת להמשיך ולנהל תקשורת אפקטיבית גם בעתיד.
שקלא וטריא עבורי הוא לונה פארק של מוצרים המתאימים לקהל רחב מאד של אוכלוסיות בארגונים שמועברים על ידי מנחים ומרצים מהשורה הראשונה. ממליצה בחום להתנסות מהמגוון העצום ששקלא וטריא מציעה. הן משנות לגמרי את הפרדיגמות שלנו.

רויטל ברגשטיין, מנהלת אסטרטגית אנשים ותרבות בחטיבת הטכנולוגיות של בנק הפועלים

לקוחות מספרים

עו״ד מיכאל צור משקלא וטריא מלווה אותי מזה כ-20 שנה בהיבטים שונים של ניהול משברים ומו״מים מורכבים בארץ ובחו״ל, זכיתי גם להשתתף ולשתף מניסיוני למשתתפי הקורס בשקלא וטריא. מיכאל ותוכנית הלימודים של שקלא וטריא מהווים את חוד החנית של למידת ניהול משא ומתן בתנאי משבר ובכלל.
החשיבה היצירתית לצד השיטתיות והמקצוענות של מיכאל מביאים בדרכו הייחודית להישגים יוצאי דופן. היכולת של מיכאל וצוותו לתרגם ניסיון עשיר זה לתוכנית לימודים רלוונטית ומעניינת הינה יוצאת דופן… שאפו ותודה על מה שאתם בשקלא.

דני טרגן יו״ר משקי עמק הירדן יו״ר ודירקטור בעסקים ובמיזמים קהילתיים.
לשעבר מנכל תמי 4 ,קבוצת בגיר ומוצרי מעברות.

לקוחות מספרים

את שקלא וטריא ואת מיכאל פגשתי כאשר כיהנתי כמנהל שירות הלקוחות של חברת אורקל בישראל. מיד בפגישה הראשונה נוכחתי להכיר בערך הייחודי העצום של שיטת צור ושל מיכאל אישית. בנוסף להדרכת השיטה, הבאנו לדיונים מקרים מורכבים של מצבים מחיי היום-יום ובהדרכתו גיבשנו דרך מבוססת מתודולוגית, לפתרון של Win-Win  למקרים אלה, גם אם בתחילת המשא ומתן המצב נראה חסר פתרון, נפרדנו מן הלקוחות בהסכמה ובלחיצת יד וחשוב מכך נפרדנו במצב בו הלקוח ממשיך להיות לקוח של החברה.

צביקה איזנשטט, Senior Director Oracle (לשעבר)

לקוחות מספרים

התוכנית עם עו'ד מיכאל צור מחברת שקלא וטריא היתה מעולה.
מיכאל מרתק, מעביר את המסרים בצורה שנונה ובגובה העיניים, ומחבר לסיפורים היסטוריים ואקטואלים בצורה הכי מעניינת שיש. המשתתפים לא הורידו את העיניים שלהם ממנו והיו מרותקים.זאת בנוסף לאווירה מאוד טובה שנוצרה בחדר, אוכל מפנק והרבה תובנות על החיים ועל מו"מ בפרט.

ניצן דישון זהר  HRPB לומיניס בי

לקוחות מספרים

אני שמח לנצל את ההזדמנות להודות באופן אישי על קורס המשא ומתן שהתקיים באיטליה בעזרתה של גב' מריה דלדה. בקורס חלקתם איתנו את המתודות ומיומנויות המשא ומתן, שפותחו על ידי "שקלא וטריא" במהלך השנתיים האחרונות לצורך התאמה למציאות המשתנה ללא הרף של האתגרים בתחום העבודה המשפטית.
הקמת האקדמיה הפנים ארגונית שלנו למשא ומתן עבור עורכי דין היא התוצאה של שיתוף הפעולה הזה.
אנו מרוצים מאוד מתוצאות תוכנית ההכשרה ומודים לכם על תרומתכם ושיתוף הפעולה המתמשך.

לוקה פיקונה, מנהל שותף סניף הוגן לובלס איטליה

Previous slide
Next slide

בואו נדבר