שאלות ותשובות

משמעות המילה בארמית היא שיג ושיח, שיחה או דיון.
בית שקלא וטריא נוסד ב- 2010 על ידי עו"ד מיכאל צור, מומחה בינלאומי למשא ומתן וניהול משברים, כמרכז ייעוץ והכשרה חדשני לניהול ולהתנהלות במציאות מאתגרת. בית שקלא וטריא, הממוקם בהרצליה פיתוח, משלב הכשרה מקצועית ומעניק את ההסמכה היחידה בעולם למקצוע של ייעוץ וליווי משא ומתן, באמצעות מגוון תוכניות הכשרה המסייעות בשכלול והעצמת יכולות ניהול משא ומתן והעשרה במישור המקצועי והפרטי.
בשקלא מערך מנחים ומלווים מוסמכים המתמחים בליווי מנהלים וארגונים במצבים מורכבים של קבלת החלטות, משא ומתן, תהליכי שינוי ומשבר ועוד. 
בית שקלא וטריא מבוסס על ערכים של העצמת הפרט, נתינה, הידברות מכובדת ומכבדת, מתן קול לאוכלוסיות מגוונות, קידום שיח משלב חוסך במשאבים ומסתכל על היום שאחרי. 

השיטה פותחה על ידי מייסד שקלא וטריא, עו״ד מיכאל צור ומבוססת על התובנה  ש"האמוציונל שולט ברציונל"- הרגש הוא המניע המרכזי בהתנהלות הבינאישית ובאופן קבלת ההחלטות. השיטה יוצאת מנקודת הנחה ש"תהליך המשא ומתן מתנהל בראשו של השותף שלנו" ומכאן שעלינו להתבסס על סקרנות, צניעות, שהייה באזור אי נוחות, העצמת האחר ובניית מערכת יחסים.
בבסיס ׳שיטת צור׳ עומדת מתודת AKA
מודעות (Awareness) – מתן שפה מארגנת לזיהוי והבנה מעמיקה של מצבי משא ומתן מגוונים ברמות עצימות שונות.
ידע (Knowledge) – אוסף פרקטי של מתודולוגיות רלוונטיות לעולם הדינמי והמשתנה תדיר באמצעות למידה חוויתית והתנסותית.
מסוגלות (Ability) – בניית היכולת להתנהלות במשא ומתן דרך ליווי פרטני מותאם לקוח לרבות המוכנות להתמודדות עם התנגדויות, שינויים ותמורות בזמן אמת.
ארגונים שאימצו את השיטה מדווחים על:

  • חיסכון במשאבים- בניית מוניטין, בניית אמון, חיסכון בזמן ניהולי, הפחתה בעומסים וירידה ברמות הסטרס
  • חיזוק משמעותי של תחושת הביטחון עצמי והמסוגלות לרבות תחושת הצלחה וסיפוק.
  • שימוש יומיומי בכלים ובמיומנויות שנלמדו והטמעתן
  • יצירה שימור וחיזוק מערכות יחסים עסקיות עם לקוחות, ספקים, ושותפים
  • אומץ ויכולת להעיז ליזום ולהתמודד עם משאים ומתנים ושיחות קשות באופן שמצמצמים משברים 
  • ניהול אפקטיבי בקרב המנהלים והעובדים של מצבי שינוי ומשבר 

למידע נוסף על תוכניות הלימוד שלנו, הקלק כאן

אנו מעבירים את התכנים בארגונים לניהול בכיר, ניהול בדרג ביניים, אנשי מכירות, אנשי רכש ולכלל ולכל מי שיש לו אינטראקציה עם לקוחות ו/או עובדים ורוצה לשמר אותם לטווח הארוך. ההרצאות, הסדנאות והליווים שלנו מותאמים אישית לפי המטרה, קהל היעד וכמות המשתתפים. התכנים הם מאוד יישומים ומובילים לשינוי תפיסתית משמעותי. לקוחות שעברו את הסדנאות דיווחו שמעבר לערך המוסף בעבודה מדובר בהשראה גם לחיים הפרטיים. 

למידע נוסף על פתרונות עסקיים הקלק כאן

מטרתו של תהליך ליווי אישי במשא ומתן, קונפליקט ומשבר היא להעצים את תחושת המסוגלות ולחזק את המיומנויות של המנהל.ת בניהול משא ומתן והתנהלות אפקטיבית במצבי קונפליקט, שינוי ומשבר. הניסיון מוכיח כי בקבלת החלטות בתנאי אי ודאות המאפיינים לא פעם מצבי משא ומתן, כמו גם במצבי משבר, קיימת נטייה להסתמכות על כישרון אישי, אינטואיציה וניסיון העבר, נטייה שאינה מועילה, ולעיתים השימוש בה אף מרע את המצב. לאור כך עלה הצורך בליווי מקצועי בתהליכים אלו. לרוב אנשים נטו לפנות לעו"ד, יועצי תקשורת או יועצים אסטרטגיים שלא נחשפו ללימוד המשא ומתן בצורה מקצועית, כך שמי שנתן בפועל את הליווי עד היום, לא הכיר את המתודות המגוונות של מקצועות המשא ומתן, כאשר על פי מבחן הדרך ומבחן התוצאה לא נעשה שימוש בכלים המתאימים לסיטואציה והתוצאות היו בהתאם. לאור זאת נולד הצורך למקצוע החדש של ליווי לתהליכי חשיבה, משא ומתן וקבלת החלטות המבוסס על המתודולוגיות הפרקטיות של מקצועות המשא ומתן.

לקריאה נוספת על משא ומתן כמקצוע, הקלק כאן

אנו עדים לכך שכיום, בתהליכי משא ומתן ברמות סטרס שונות, מושקעים משאבים מעבר לנדרש, לא תמיד במקומות הנכונים ואחוז ההצלחה בהובלת תהליכי שינוי הינם נמוכים. 
נושא ונותן מקצועי המלווה תהליכי חשיבה וקבלת החלטות ידע לזהות, להגדיר, להכין ולנתח תהליכי משא ומתן וזאת בכדי לסייע ללקוחותיו להפיק בזמן אמת את הלקחים ולתכנן את הצעדים הבאים. כמו כן, במשאים ומתנים רבי משתתפים ובעלי מורכבות, תהליך הליווי יסייע לבניית צוות רלוונטי, להגדרת חלוקת תפקידים נכונה ובעיקר ליצירת שיתופי פעולה שהם יעילים ומועילים לאורך זמן באופן שיהיה בו חיסכון מוכח במשאבים גשמיים כמו זמן וכסף ועוד יותר במשאבים רגשיים כמו מערכות יחסים, אמון ומוניטין.

מנהלים רבים בוחרים לבקש ליווי אישי במשא ומתן כחלק מתהליך מובנה של פיתוח מנהלים ועל מנת לחזק מיומנויות ניהול משא ומתן או קונפליקט או מבקשים ליווי אד הוק בהתמודדות עם אתגר ניהולי ממוקד. ככל שהפניה מוקדמת יותר כך סיכוי ההשפעה על התהליך ותוצאותיו גבוהים יותר. יש לזכור שמדובר בתהליך וולנטרי, כך שבמצב והמלווה אינו חש ביתרונות שמעניק תהליך הליווי ניתן להפסיקו בכל שלב.

לקריאה נוספת על ליווי למשא ומתן, הקלק כאן

המלווים המקצועיים הם בוגרי האקדמיה של שקלא וטריא ומגיעים מתוך אמונה עמוקה שאומרת ש"מי שיכול לעשות – יכול ללמד". המכנה המשותף שמחבר ביניהם הוא הסקרנות, האהבה והכבוד לאדם. אספנו מארג מגוון מהארץ ומחו"ל של יועצים מומחים בליווי אנשים וארגונים, במצבים מורכבים של קבלת החלטות, משא ומתן, תהליכי שינוי ומשבר. מתוך אמונה בהטרוגניות והעוצמה שבשונות, המלווים מגיעים מתחומי עשיה מגוונים: ניהול בכיר, חוק ומשפט, פיננסים, טכנולוגיה, ייעוץ ארגוני, ניהול הון אנושי, נדל"ן, גישור, ועוד.
צוות המלווים של שקלא דובר שפות רבות לרבות אנגלית, רוסית, ערבית, ספרדית, איטלקית וצרפתית.

מודל העבודה המומלץ בתהליך ליווי אישי בנוי ממפגש היכרות וניתוח צרכים, עיצוב משותף של תהליך ייחודי עבור האתגר עימו מתמודד המנהל.ת וסדרה של בין 5-10 מפגשים אישיים בני שעה עד שעתיים פנים אל פנים או בזום. מספר המפגשים תלוי בטיב המשא ומתן ומורכבותו אך כל תהליכי הליווי הינם מוגדרי מטרה ולוחות זמנים. 

לקריאה נוספת על ליווי למשא ומתן, הקלק כאן

בתום התהליך לקוחות רבים מדווחים על חיזוק משמעותי של הביטחון העצמי לגשת למשא ומתן ולהתנהל בו, תובנות ולמידה מעמיקה על החוזקות והעוצמות שלהם כנושאים ונותנים, שימוש יומיומי בכלים ובמיומנויות שנלמדו, חיזוק המעמד בארגון, מערכות יחסים משופרות, ואומץ להעיז ליזום ולהתמודד עם מתחים, קונפליקטים ושיחות קשות מוקדם באופן שמונע משברים בהמשך.

בואו נדבר