NFL

Negotiation for Leadership

ליווי מנהלים בתהליכי מו"מ

״מי ששולט באופן שולט בתוכן"

אתם מתכוננים למשא ומתן משמעותי מאד, שישפיע על הארגון בשנים הקרובות והמנכ"ל.ית מצרף את אחד מראשי האגפים שיעזור לכם בניהול התהליך.

לרוב, אותו מנהל אגף נשען על ניסיון העבר שלו, אינטואיציה ויש אומרים כשרון טבעי. הוא נבחר על בסיס כישורי המו"מ הנתפשים שלו, המוניטין שלו והסטטוס שלו ולא על בסיס הכשרה פורמאלית ושליטה במתודות המשא ומתן.

בשלב מוקדם מאד אתם מזהים שהתהליך לא מנוהל ושנכנסת הרבה פוליטיקה ארגונית שלא מקדמת את המשא ומתן. מה עושים?

זה המקום לשלב את מלווה המשא ומתן המקצועי שבא לאמן ולהכין את מי שיבצע בפועל את המשא ומתן (אך לא לשאת ולתת בשמו).

מלווה המשא ומתן מסייע למנהלים הנושאים ונותנים להשיג את מטרותיהם באופן מנהיגותי, יעיל יותר החוסך משאבים של אמון, מוניטין, מערכות יחסים וכמובן עלויות כלכליות וזמן יקר.

מלווה המשא ומתן הינו מומחה בניתוח מקצועי של הסיטואציה, ובעיצוב תהליך מתודולוגי חכם ויעיל המותאם לאישיותם של הנושאים ונותנים ולתרבות הארגונית ממנה הם באים.

התהליך יכול לשלב מתודות מגוונות לאיסוף ואישוש מידע, גיוס שיתוף פעולה, התמודדות עם התנגדויות ומשברים באופן ההולם ביותר את הנסיבות הייחודיות של כל סיטואציה.

לפי ׳שיטת צור׳ למשא ומתן, המלווה המומחה – Negotiation Specialist מכין אחרים כך שיוכלו, בהתבסס על יכולותיהם ורמת כישוריהם, לנהל משא ומתן בעצמם מתוך עוצמה ומנהיגות.

כל אחד בעולם מוצא את עצמו נושא ונותן ביום יום בסיטואציות שונות – מקומו בכביש הסואן, בשיחה עם נציג במוקד השירות, בבחירת בילוי עם בן/בת הזוג, שינוי לוחות הזמנים של משימה בעבודה והכנת שיעורי בית של הבת כתנאי מקדים ליציאה עם חברות…

"האוטומט שלנו" מניח מה הצד השני חושב, רוצה וכיצד יפעל ועל פי זה אנחנו מתנהלים. תהליך זה מתאים למשא ומתן, שמחיר אי ההצלחה הוא נמוך ולא נדרשים משאבים רבים להחזיר את המצב לאיזון. בשונה ממצבים מורכבים "האוטומט שלנו" עלול לחבל ביכולת שלנו להשיג את מטרותינו וכמובן עלול לייצר אסקלציה מיותרת ולעלות במשאבים כלכליים ורגשיים כבדים.

יותר ויותר חברות וארגונים בעולם הרחב מכירים בכך כי מלווי משא ומתן מקצועיים הינם הכרחיים עבורם בהתנהלותם העסקית-החיצונית והפנימית.

מקצוענים אלו מופקדים על ייעול קבלת ההחלטות במסגרת תהליכי משא ומתן ועל תמיכה בניהול מצבים ארגוניים עדינים ומאתגרים בשוטף תוך שמירה על מרכיבי המנהיגות. בעשותם זאת הם מכוונים למטרת-על שהיא להגן על נכסי הארגון ולחסוך במשאביו בדגש על המשאב האנושי.

מה קורה בתהליך הליווי?

 • אנו מתמקדים בניהול תהליך המשא ומתן מתוך הבנה בסיסית – ש"מי ששולט באופן שולט בתוכן" – מי שמנהל את התהליך ישפיע בצורה משמעותית על תוצאותיו.
 • לאחר מיפוי כל השותפים, האתגרים והאינטרסים המרובים – המטרה הראשונית היא לזהות את צרכי הלקוח והמטרות אליו הוא רוצה להגיע.

בעצם שואלים את הלקוח – איך נראית "תמונת הסיום" מבחינתו.

 • אנו מאמינים שחלק מהותי בהסתכלות היא לא המשא ומתן הנוכחי אלא המשא ומתן הבא ומכאן שנכוון להבנת מערכת היחסים עם השותף למשא ומתן תוך חשיבה על היום שאחרי.

מי המלווים?

 • מלווי המשא ומתן של שקלא וטריא הינם אנשי מקצוע, בעלי ותק ונסיון בתחומם, נשים וגברים, מהארץ ומהעולם שהוכשרו והוסמכו מטעם שקלא וטריא לליווי אנשים וארגונים במצבים מורכבים של קבלת החלטות, משא ומתן, תהליכי שינוי ומשבר.

  כולנו מגיעים מעולם העשייה מתוך אמונה עמוקה, שעל מנת ללוות תהליכי מו"מ עליך להיות נושא ונותן מנוסה.

  הצוות כולל אנשים הבאים מתחומי עשיה שונים ומגוונים כגון: ניהול בכיר, חוק ומשפט, פיננסים, טכנולוגיה, יזמות, ייעוץ ארגוני, ניהול הון אנושי, נדל"ן, גישור, ועוד.

  אלה התכונות האישיותיות שחיפשנו כשבחרנו את מלווי המשא ומתן של שקלא וטריא:

  • גישה חיובית לחיים
  • ניסיון חיים אישי ומקצועי רב-גוני
  • סקרנות, יכולות למידה ויצירתיות
  • יכולת קריאת מציאות, חשיבת משא ומתן ויכולות אנליטיות
  • יכולות ורבאליות ותקשורתיות גבוהות
  • יכולת לעבוד בקבוצה מתוך אמפתיה ורגישות
  • יכולת ביקורת ובקרה עצמיים

בואו נדבר